phone icon
ua

На головну | Новини

01.08.2023

Електронний дозвіл для в’їзду в ЕС у 2024 році

Європейський Союз змінює правила в'їзду. Для багатьох людей - у тому числі українців - вільного в'їзду до ЄС, а також Швейцарії, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну, які до нього не входять, з 2024 року фактично вже не буде. З нового року доведеться отримувати дозвіл на в'їзд до 30 європейських країн в електронному вигляді - ETIAS. З усіх держав Євросоюзу зміна правил не стосуватиметься лише Ірландії.
 
Отримавши дозвіл ETIAS, можна буде в'їжджати на територію 30 європейських країн будь-яку кількість разів і перебувати там до 90 днів протягом 180-денного періоду, як це прийнято для безвізу. Дозвіл на в'їзд діятиме три роки. Однак якщо протягом цього часу його власник чи власниця отримає новий закордонний паспорт, потрібен буде новий дозвіл, оскільки він видається під конкретний документ.
 
При цьому в Єврокомісії попереджають, що наявність дозволу ETIAS не гарантує в'їзд. Прикордонна служба на зовнішніх кордонах Євросоюзу проводитиме додаткову перевірку паспорта та інших документів, аби переконатися, що людина відповідає умовам в'їзду. В іншому випадку у перетині кордону ЄС та інших чотирьох країн буде відмовлено.
 
Як подати заявку до ETIAS?!
 
Заявку можна буде подати на офіційному сайті або через мобільний додаток ETIAS. Вартість послуги - 7 євро, а для заявників молодше 18 та старші 70 років - безкоштовно. Також від оплати звільняються члени сімей громадян Євросоюзу та громадян країн поза ЄС, які мають статус, що дозволяє їм вільно пересуватися територією Європейського Союзу, наприклад, резидентів. 7 євро можна буде заплатити як карткою, так і іншими електронними способами оплати.
 
Для подання заявки буде потрібний закордонний паспорт з терміном дії не менше трьох місяців та виданий не більше десяти років тому. Паспортні дані зазначаються у заявці. До закордонних паспортів, виданих в Україні, Молдові та Грузії, застосовуються особливі вимоги: це мають бути біометричні паспорти, які відповідають стандартам Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO). Власникам інших типів закордонних паспортів для в'їзду в будь-яку з європейських країн, які вимагають ETIAS, доведеться отримувати повноцінну візу.
 
Формуляр ETIAS дуже докладний, у ньому попросять вказати не тільки особисті дані, такі як ім'я, прізвище, дату та місце народження, громадянство, домашню адресу, імена батьків, адресу електронної пошти та номер телефону, а й відомості про освіту та нинішню роботу. Також необхідно буде надати детальну інформацію про заплановану поїздку та перебування в країнах, що потребують ETIAS. Але це ще не все. У заявці доведеться докладно розповісти, чи була людина судима, чи їздила до зон воєн і конфліктів, чи піддавалася екстрадиції. Після цього потрібно буде підтвердити достовірність даних та розуміння умов в'їзду на територію європейських країн. У заявці ETIAS не потрібно ні надавати відбитки пальців, ні вказувати інформацію про стан здоров'я та щеплення.
 
Усі новини

Замовлення зворотнього дзвінка

Ім`я*

Телефон*

Зручний час*

Ваше запитання

Замовити
дзвінок